Změny v EET: odklad EET se týka všech podnikatelských subjektů!

EET: od kdy musíte evidovat vaše tržby?

Je rozhodnuto! EET je odložena do konce roku 2022! Poslanci podporili návrh a rozhodli o odkladě EET v souvislosti s koronakrizi až o dva roky. Vy tak máte více času na přípravu všeho potřebného.

Odklad se tedy dotýká všech subjektů, které měly začít své tržby evidovat od 1.5.2020 nebo dříve.

Pozastavením se chápe, že subjekty nejsou do konce tohoto roku povinni evidovat své tržby elektronicky a odesílat údaje správci daně. 

Přestože je EET plně funkční a některé subjekty již přešli na EET, není to vaší povinností a v žádném případě vám nebude udělena pokuta za porušení EET. Elektronická evidence je nadále dobrovolná.

štastní zákazníci v obchodném centre

Jak se na EET připravit?

Kromě mnoha školení a informačních akcí, které připravuje Asociace malých a středních podnikatelů ČR (AMSP ČR), dokážete se také sami v dostatečném předstihu připravit a nic vás nezaskočí.

V první řade je třeba, aby všichni, kterých se EET týka, provedli autentizaci – tedy získaní přístupu umožňujících registraci k EET. Postup krok za krokem najdete zde.

V dalších krocích si musíte vybrat EET pokladnu, která splní všechny vaše očekávání a potřeby. Ve FiskalPRO máte na výběr z plnohodnotných komplexních pokladních zařízení.

EET řešení

FiskalPRO A8 – EET pokladna s integrovaným platebním terminálem a tiskárnou

Komplexní mobilní dotykové pokladní řešení, jehož výhodou je jeho jednoduchost a intuitivnost. Zařízení si můžete vzít s sebou, je připraveno pro distribuci a rozvoz a také obsahuje speciální gastro funkce.

FiskalPRO N3 – EET pokladna s integrovaným platebním terminálem a tiskárnou

Další možností je stejně uživatelsky jednoduchá a přenosná pokladna se zabudovaným platebním terminálem. Stačí vám jedno zařízení a máte vše potřebné. N3 EET pokladna na rozdíl od A8 nemá speciální gastro funkce, a tak je lepším výběrem pro jiné maloobchodní kamenné provozy.

Orange sestava – EET pokladna s integrovaným platebním terminálem, tiskárnou a Android tabletem

Komplexní sestavou do každého provozu. Android tablet je dostatečně velký pro pohodlnou práci a N3 zůstává vaším mobilním pomocníkem.

Pro kterékoliv zařízení se rozhodnete, k dispozici máte i portál, kde si online dokážete zkontrolovat všechny online transakce, tržby a denní uzávěrky.

jak vám můžeme pomoci?